Öğrencilere Maaş Geliyor

Öğrencilere Maaş Geliyor

İşkur öğrencilere maaş veriyor. Peki ama nasıl? İşkur bir program başlattı. Programın adı işbaşı eğitim Programı olarak biliniyor. Staj yapan öğrenciler çalıştıkları /çalışacakları kuruma günde en az 5 saat olmak üzere çalışmak koşulu ile ayda 950 tl maaşı İşkur’dan alabilecekler. Önlisans lisans yüksek lisans hatta doktora yapan öğrenciler için büyük bir fırsat olan öğrenci maaşı 2017 öğrencilerin harçlıklarını çıkarmaları için iyi bir yol. Üstelik öğrenciler çalışma zamanlarını ders saatlerine göre ayarlayabilecekler.  İş arama süreci içerisinde iş deneyimlerini  ifade eden CV hazırlanırken staj görülen iş yerleri de referans olarak gösterilebilecek.  Öğrencilere maaş şartlarına göz atalım.

 

 • Öğrenci İşkur kurumuna kayıtlı olmalı
 • 15 yaşını geçmiş olmalı
 • İş veren kişisi ile akraba olmamalı
 • Daha önce bu iş yerinde çalışıyor olmamak gerekiyor
 • Danışmanın uygun görüşü alınmalı

İşbaşı eğitim programı kapsamı sadece 160 gün ile yani 5 ay 10 gün ile sınırlı. Enerji mühendisliği stajı 4. Sınıfta 6 ay sürüyor. Bu kapsamda staj yapılırsa aylık 950 tl öğrenci için iyi bir gelir olabilir. Program sürerken, öğrencinin başına gelebilecek iş kazalarına karşın öğrenci İşkur tarafından sigortalanıyor. Yani iş veren elini cebine atmıyor. Masraflar İş-Kur’dan karşılanıyor.

Çalışmak için Seçilecek iş yerleri

Öğrenci maaşı almak için çalışılacak iş yerinin en az 2 sigortalı çalışanı olma şartı aranıyor. Programdan 2 yıl içerisinde en fazla 5 ay 10 gün istifade edilebiliyor.

Öğrencilere Maaş Geliyor, öğrenci maaşı, öğrenci maaşı 2017, işbaşı eğitim Programı

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberlerinin yayınlandığı platform...

Öğrencilere Maaş Geliyor” için 2 yorum

 • 21 Ocak 2017 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  öğrencilere maaş konusu çok iyi oldu ama sanki staj görenler için bu uygulama var kesin bilmiyorum ama eğer 2 yılda 6 ay boyunca 950 lira alabiliyorsa bir öğrenci tüm harçlığını fazlasıyla çıkarabilir bence güzel haber paylaşım için teşekkürler

  Yanıtla
 • 21 Ocak 2017 tarihinde, saat 21:06
  Permalink

  bu öğrenci maaşı öğrenciler için çok iyi olmuş yani 950 lira iyi öğrenciler bu para ile kendi harçlıklarını fazlasıyla çıkarabilirler harika bir uygulama

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.