Papaji Kimdir

Papaji uzak doğu Hindistan kökenli bir bilgedir. Bu adam Ramana Maharshi nin öğrencisidir aynı zamanda son yıllarda popüler bir usta olan Mooji nin de ustasıdır. Kendisinin öğretisi “kahkaha neşe” ye dayanmaktadır. Zihnin karmaşası içinde boğulmadan sadece “ben kimim” diye sormak ve cevap için sabırlı olmak sizi ilerletir.

 

Yapılacak ilk şey insanın kendi özünü araması ve bunu sağlamak için de kendi kendine “ben kimim” diye sormasıdır. Bu soruyu derinlemesine sorması gerekiyor. Samimi istekli azimli ve ısrarcı olarak sorulması gerekiyor. Kişinin yaşamları boyunca iyi bir karması varsa; cevabın geleceği de kesindir. Ancak kişi kötülükler içinde boğulduysa karması kirlidir ve aydınlanması çok zordur. Belki birkaç hayat sonra aydınlanacaktır.

Papaji ye çeşitli insanlar gelir. Onlar dünyada çok zengin olmuş, çok güzellikleri tatmış ve bıkmış olanlar. Yani belli bir doyuma ulaşmış olanlardır. Artık onlar daha kaliteli bir arayışın içine girmişlerdir. Ben kimim sorusunun cevabını aramaya koyulmuşlardır. 16 saat uçakla seyahat edip gelmişlerdir ve bir cevap beklemektedirler. Papaji onlara kişinin kendini bulması gerektiğini söyler. Şu basit soruyu cevaplamalarını salık verir: Ben kimim? Gerekirse 50 milyon kez kişi bu soruyu başkalarına değil- sadece kendine sormalıdır.

 

 

Papaji ve onun bilgeliği hakkında fikir edinmek için papaji kimdir sorusunu en iyi şekilde olmasa da bir fikir oluşturması açısından youtube Papaji videoları aratabilir ve Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Öğretisini sizlere aktarmak imkansız. Çünkü bilgelik sözcüklerle aktarılamaz. Her insan bilgeliği kendi içinde arayacak ve bulana kadar aramaya devam edecektir.  Bazı insanlar çok çabuk aydınlanır. Bazıları yıllarca, kendi eliyle yaptıkları kötülükler nedeniyle kalbini temizlemek zorundadır ve yıllarca uğraş verirler. Kişinin karması ne kadar temiz olursa, onun gerçeği arama isteği de o kadar artar. Videoyu Türkçe altyazılı izlemek için altyazı sekmesine tıklayın.

 

papaji kimdir, papaji youtube, papaji bilgelik, meditasyon, papaji öğretisi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like