Robotlar Nihayet restoranlara da girdi

Robotlar Nihayet restoranlara da girdi

Teknoloji haberleri kategorimizde bir ilginç haber daha var. Amerika’da New York şehrinde açılan yeni bir restoranda hiçbir çalışan olmadan robotlar Kendi başlarına hizmet vermeye başladı Amazon sitesindeki habere göre  New York restoranlar zincirinin sahibi büyük şirketi New York’ta ki ilk robot çalışanlı restoranını açmış bulunuyor.

Restoranda kasiyerler ve görevliler yok

Bu restoranda garsonlar kasiyerler bulunmuyor bunların yerine robotlar bütün işlemleri hallediyor, restorana giriş yapan misafirler Mobile telefonları ile bir uygulama indirerek bu uygulama aracılığıyla restoranda yer alan özel tasarlanmış olan sipariş dolaplarına siparişlerini veriyorlar.

 

new-york-restaurant-robot

Müşteriler için Sıcak Ortam

Mağazada müşterilerin kendilerini soğuk bir ortamda hissetmelerini engellemek için müşteri temsilcileri bulunduruluyor. Amerika’daki Restoran zincirinin ilk halkası olan robotik sistemli Restoran müşterilerin siparişlerini aksatmadan ve sırada beklemelerine Mahal bırakmadan hizmet veriyor. Müşteri temsilcileri restorandaki müşterilerin isteklerini dinliyor ve müşteri ayrıldıktan sonra masalların temizliğini yapıyorlar. Ayrıca müşteri temsilcileri robot sisteminin çalışıp çalışmadığını da denetliyor. Önümüzdeki günlerde bu sistemi denetleyecek denetim sistemleri de geliştirilecek ve bütün restoranda tek bir insan hizmet vermeden tamamen robotik sistemler hizmet verecek. Restoranlar zinciri devreye girecek. Böylece garson kasiyer çalıştırmak zorunda kalmayacak olan büyük şirketler bu şekilde tasarruf etmiş olacak ancak işçilerin durumunun ne olacağı kimsenin umurunda değil gibi görünüyor. Yani teknoloji yine düşük gelirlilere yaramayacak.

Etiketler, teknoloji haberleri, restoran robotu, robotik sistemli restoran,new york restaurant robot

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.