Donanım Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S8 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S8 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

 

Teknoloji devi Samsung yeni amiral telefonu Galaxy S8’in özellikleri ve çıkış tarihi internete sızdı. Sızan bu özellikler neler? yakından bakalım. Çıkış tarihi ise biraz daha beklememizi gösteriyor.

Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung yeni Galaxy S8 akıllı telefonunu büyük titizlikle ve çok güçlü bir şekilde çıkartmayı planlıyor. Öyle ki sızan bazı özelliklerine baktığımızda cihazın rakibi olmadığını görüyoruz.

Galaxy S8 Özellikleri

Yeni Galaxy S8 özelliklerine baktığımızda Ram yine yükselmiş 6 veya 8 GB olması bekleniyor. Malum Android ram tüketen bir işletim sistemi birde Samsund touch wiz arayüzü ile birleştiğinde tam bir ram canavarı oluyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise 2 farklı versiyon ile gelecek. Biri Snapdragon 830 diğeri ise Exynos 8895 ile gelecek. 10 nm üretim teknolojisine sahip bu işlemciler hem enerji tasarrufu hemde pil tasarrufu sağlayacak.

En önemli gelişmelerden biri de ekranında olmuş 5.5 inç büyüklüğündeki ekran 4K 3840×2160 ultraHD çözünürlüğe ve 806 ppi ekran yoğunluğuna sahip olacak. Böyle özelliklerde bu telefonun yanına yaklaşacak bir akıllı telefon göremiyorum.

Galaxy S8 Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S8 için çıkış tarihi’ni 2017 Mayıs ayında yapabilir. Samsung farklı bir tarihe gitmez ise bu tarihte Galaxy S8’i görebiliriz.

 

kaynak https://www.devistekno.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like