Program İndir

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme

 

Silinen dosyaları geri getirme işlemi bazen çok önemli dosyaları sildiğimizde gerekli olur. Bazen bilgisayarımızda çok önemli dosyaları yanlışlıkla silebiliyoruz. Eğer sizde de böyle bir sorun varsa  bilgisayarınızdan önemli dosyaları silinmişse bunları geri getirmenin birkaç yöntemi var: Bu makalede silinen dosyaları geri getirme konusunu işliyoruz. Recuva programıyla bilgisayarınızda geri dönüşüm kutusundan da atılmış olan resim ve müzikleri kurtarmanın bir yolu var. Recuva profesyonel sürümü kaybettiğiniz dosyaları geri almanızın bir yolu olabilir. Video belge müzik resim ve e-postaları yeniden kurtarabilirsiniz. Bu program Ayrıca harici sabit sürücüler hafıza kartları ve USB flash bellekleri içerisindeki bilgileri de kurtarmaya yarıyor.

Silinen dosya kurtarma

Silinen resimleri geri getirme

Özellikle Silinen resimleri geri getirme ve dosya kurtarma işlemleri için Recuva en çok işe yarayan programlardan biridir.  Hasar gören darbe alan hard diskleri de veri kurtarma görevini başarıyla yerine getiriyor. Recuva profesyonel program silinen dosyaları geri getirirken derin tarama özelliğini kullanıyor, genellikle askeri ve endüstri standart silme ve standart geri getirme tekniklerini kullanabileceğiniz Recuva profesyonel sürümünün dışında ücretsiz silinen dosyaları geri getirme versiyonu da mevcut. Ama eğer programlarınız çok önemli ise ve mutlaka geri getirilmesi gerekiyorsa Recuva profesyonel sürümünü indirmenizi ve satın almanızı tavsiye ediyoruz. Derin tarama 8 ile 10 saat arasında bir zaman alabilir ama yine de silinen dosyaları geri getirme işlemi için Recuva profesyonel programını şiddetle öneriyoruz.

 

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Geri Dönüşüm Kutusundan bir dosyayı sildiğiniz zaman Windows işletim sistemi, bu dosyaları “silinecek” olarak işaretler, ancak aslında verileri silmez. Bu durum kurtarma için avantaj sağlıyor.  Dosyalar yalnızca işaretlenirler, tamamen diskten silinmezler. Bu demektir ki, veriler sürücüde hala mevcuttur. Recuva gibi silinen dosyaları geri getirme işlemi yapan programlar bu açıktan yararlanırlar. Fakat burada olumsuz olan şey, Windows işletim sisteminin aslında bu dosyaların üzerine yeni bilgiler yazmasıdır. Bu nedenle zaman kaybetmeden, ne kadar erken davranırsak, silinen dosyaları geri getirme şansımız da o kadar artar.

 

Silinen dosyaları geri getirme, recuva profesyonel, veri kurtarma, disk veri kurtarma, Silinen resimleri geri getirme

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like