Güncel Teknoloji Haberleri

SkEye 1 milyar piksel çözünürlüğe sahip bir kamera

SkEye 1 milyar piksel çözünürlüğe sahip bir kamera

 

25 Haziran tarihinde düzenlenen Le Bourget Paris Air Show fuarında, başta İsrail şirketi Elbit Sistemleri dünyaya tanıtıldı. Bilim ve teknoloji alanında çok ileri aşamada bulunan İsrail şirketi Elbit akla hayale gelmeyecek kadar yüksek çözünürlükte bir kamera geliştirdi. kamera SkEye Geniş Alanda çözünürlükten hiç bir şey yitirmeden kullanılabiliyor.

1 milyar piksel çözünürlük

SKEye gerçek zamanlı olarak veri iletimi, 80 kilometrekarelik alanda 1 milyar piksellik bir çözünürlüğe sahip olarak havadan gözetim için en gelişmiş kameralardan biridir. SkEye kamera, çoğu dronda zaten mevcut olan, modifiye edilmiş bir Visual Intelligence (VISINT) sistemi sayesinde böyle geniş bir alana kayıt yapabiliyor. Ek olarak, gerekirse kamera sadece arazinin belirli bir alanını kaydedebilir. İHA’nın elektron-optik sensörlerinden gelen veriler ön işleme sistemine aktarılır ve yerel depoda saklanır.

Bir takım yazılım dönüşümlerinden sonra, veri akışı Kontrol Merkezine aktarılır; burada görüntüyü görüntülemeye ek olarak bulut deposuna bir yedek yazılır. Bulut depolama sisteminin yapılandırması, aynı anda 10 kayıtlı operatöre erişmenizi sağlar. Buna ek olarak, SkEye temas gerekli nesneleri veya kameranın görüş alanında olayları bildirecek bir alarm sistemi ile de donatılmıştır.SkEye kamera hem insanlı uçaklara hem de insansız hava araçlarına monte edilebilir.

1 milyar piksel çözünürlük, elbit, kamera, yüksek çözünürlüklü kamera

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like