Teknoloji Siteleri

Teknoloji Siteleri

 

Teknoloji siteleri teknoloji bilim ve ilerleme konusunda günden güne hatta saat başı değişen teknoloji haberlerini içermektedir. Günümüz ya da çağımız tam bir teknoloji -bilim çağı olduğu için her gün yenilikler peş peşe insan hayatını daha da kolaylaştırmak üzere ortaya çıkıyor. Teknoloji hayatı kolaylaştırıyor. İnsanı da yalnızlaştırıyor.

Teknoloji Haberleri ve Google

 

Teknoloji haberleri her an değişebilecek kapasitede olduğundan dolayı sürekli olarak olarak takip edilmeyi gerektiriyor ki eğer teknoloji tutkunu değilseniz bunu takip etmeniz zordur. Her gün yeni fuarlar açılıyor ve teknoloji firmaları ürünlerini tanıtıyorlar. Bizler de teknoloji severler olarak bu yenilikleri paylaşmak istiyoruz. Bu anlamda teknoloji haberleri veren sitemiz de sürekli olarak güncelleniyor ve kendini yeniliyor.

Ancak teknoloji siteleri bile teknoloji haberleri veriyor olmasına rağmen arama motorlarında ön sıralarda yer alabilmek için teknoloji siteleri muhakkak belli anahtar sözcükler kullanmak zorunda kalıyorlar yani konu ile alakası yoksa da o anahtar kelimeleri kullanmak zorundalar. Çünkü Google arama motorun botları sözde bu anahtar kelimelere göre sitelere değer veriyor.

Otoriter Siteler

Google otoriter siteleri kayırıyor. Bu bir gerçek ne yazık ki ve yükselmek isteyen bir çok teknoloji sitesi 400 güncel haber girmesine karşın sıralamada bile yer etmezken, aynı haberi veren otoriter bir sitenin 1-2 cümle başlık atması onun yükselmesine yetiyor. Bu büyük bir haksızlık…

Teknoloji Siteleri

Ülkemizde teknoloji siteleri bireysel anlamda pek bir getiri vaat etmiyor, site açılıyor tema logo makale derken 2-3 bin lira masraf yapılıyor ancak tek gelir kaynağı olan Adsense 0,01 lira gibi sivrisineği beslemeyecek komik ücretler ödüyor. Üstelik bu ödemeler teknoloji siteleri için makale masrafını bile karşılamıyor. Seo çalışmaları bir yana host domain kirası logo parası derken bir çok site masrafı girişimcinin cebinden çıkıyor.

Google Kurnazlıkları Görmüyor

Google arama motoru, mayayı tutturmuş olan birçok sitenin yayınlarına öncelik veriyor. Söz gelimi heyecanlı ve yeni bir teknoloji sitesi açmış girişimci, sitesine günlük 3-5 özgün yazı giriyor ve yıl sonuna kadar buna devam ediyor. Google arama motorunun bu teknoloji sitesi ile ilgili onu teşvik edecek uygulamaları olmadığı gibi, girişimci tamamen soğumaya başlıyor. İnternet özgürce düşüncelerin ifade ortamı olmaktan yavaş yavaş çekiliyor. Dünyanın daha adil bir sıralama sistemine ihtiyacı var gibi geliyor.

 

Teknoloji siteleri, teknoloji haberleri,

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.