Donanım

Telefonu Bataryasız Çalıştırmak

Telefonu Bataryasız Çalıştırmak

Android telefonlarınızı batarya olmadan da çalıştırabilir ve elektrik oldukça sınırsız kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler adım adım anlatacağım.

 • Telefonunuzun arka kapağını sökün
 • Batarya ömrünü tamamladıysa bataryayı sökün
 • Bataryanın telefona bağlandığı 4 adet pin göreceksiniz.
 • En sağdaki pin + kutuptur. Hemen yanındaki boş geçilecek bir sonraki pin ise – kutuptur. Bize bu iki kutup lazımdır.
 • Resimden de gördüğünüz gibi bize + ve – kutuplar lazımdır.
 • Daha sonra bir USB kablosu ucunu kesiniz ve çıkan kablolardan kırmızı (+) ve siyah(-) kabloyu sıyırınız. Diğer kablolarla işimiz yok. Bize sadece kırmızı ve siyah olan lazım.

Sonraki aşamada kırmızı kabloyu şekilde gördüğünüz gibi telefonun en soldaki pinine  lehimleyin. Siyah olan yani nötr kabloyu da soldan üçüncü pine lehimleyin. Elbette bu USB kablonuzun bir adaptöre bağlı olması gerekir. Yani 5V değerindeki USB kablonuz , diğer uçta telefonun şarj cihazına USB girişinden bağlı olmalıdır.  İşleminizi tamamladınız. Şimdi telefon, çalışmak için gerekli enerjiyi alabilir. Elektrik kesilmediği sürece telefonunuzu sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Bataryasız telefon çalıştırmak için yapacaklarınız bu kadar.

Etiketler, bataryasız telefon çalıştırmak, telefonu bataryasız çalıştırmak

3 Comments
 1. Emre 5 ay ago
  Reply

  Telefona normal bir şekilde USB ile enerji versek ve o iki cucu’da kısa devre yapsak çalışmaz mı? telefon bir zarar görür mü?

  • Enerji Mühendisliği 5 ay ago
   Reply

   Telefon şarj eder, ama bilgisayara DATA aktaramaz.

 2. Kerem 3 ay ago
  Reply

  Merhaba ben bu dediğinizi s3te denedim. Ama hiçbir şekilde telefonda bi belirti yok. Daha öncesinde telefoncuya götürmüştüm o bataryayı çıkarıp bu pinleri bi alete bağlamıştı en azından ekran beyaz oldu elektriği aldı ama ben dediğinizi yapamadım sanırım..

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like