Tesla Model 3

Tesla model 3 elektrikli araba gelecek yıl yollarda olacak. Mühendis Elon Musk Tesla nın CEO su olarak bu harika araç için bir yıl verdi. 2018 yılının ortalarına doğru Tesla Model 3 araba satışa sunulacak. Pekiyi bu aracın diğer elektrikli araçlardan ne farkı var?

Daha hafif daha küçük ve daha hızlı… Ayrıca daha hızlı şarj olan arabanın en önemli özelliği tam şarjda 215 mil mesafeyi almak mümkün olacak. Fiyatı da 35 bin dolar olarak düşünülen Tesla Model 3 tam otomatik sürüş desteği ile gelecek.  İşte bu güzel özellik için biraz daha fazla para ödemek gerekecek. Yaklaşık 140 bin TL ye tekabül eden bu elektrikli araç spor araba olarak hem çevre dostu elektrikli motoru ile hem de mükemmel performans ve konforu ile o yılın en gözde elektrikli arabası olacak.

 

Volvo Elektrikli Araba

Yeri gelmişken belirtelim Volvo firması da 2015 yılından sonraki tüm araba modellerini elektrikli olarak üretecek. Yani fosil yakıtların bitiş noktasına geldiği yıl Volvo tüm üretimlerini elektrikli araçlara yönlendirecek. Volvo firmasını diğer büyük araba üreticileri de takip edecek. Modeller çoğaldıkça fiyatların azalması konforun ve performansın artması bekleniyor.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like