Donanım Güncel Teknoloji Haberleri Otomobil

Tesla, Model 3’ün üretimi için büyük bir kanopi inşa etti

 

Tesla, Model 3’ün üretimi için büyük bir kanopi inşa etti

 

Tesla, üretim oranlarını artırmak için Elektrik Modeli 3’ü tesis dışında inşa etmek zorunda kalıyor.Elon Musk , 16 Haziran’da, şirketin sadece üç haftada “tamamen yeni bir genel montaj hattı” oluşturduğunu bildirdi. İnternet dedektifleri, uydu görüntüsünü, gizli çekimi ve yeni yapının havadan fotoğraflarını ortaya koydu. Hedef Haftada 5000 adet araba üretmek olduğu için yeni arazilere ihtiyaç duyuluyor. Tesla nın kendi üretim merkezi yeterli alanı vermiyor. Tesla, haziran ayı sonuna kadar haftada 5000 otomobil üretim seviyesine ulaşacak(mış), aksi halde piyasaya sürülmemiş olan her arabada para kaybı demek olacakmış… Ayrıca, şirket, elektrik ulaşımının yaygınlaşması üzerine Elon Musk’ın görüşlerine göre, Tesla şirketi elektromobilleri yani elektrikli otomobilleri büyük ölçüde üretme kapasitesine sahip olduğunu kanıtlamalıdır.

 

Tesla 3 Elektrikli Araba Projesi

Şimdiye kadar, her şey yolunda ilerliyor şeklinde haberler var. Arabaların üretiminin yoğun otomasyonuna rağmen, Musk, sonunda onları daha dengeli bir robot ve insan karışımıyla inşa etmeye karar verdi. Yani işçi sayısını kırpacak adam. Al bir yenilik daha… Hep söylerim, insanların rızkı, insanların elinde olsaydı, gücü olan kötüler  şu soluduğumuz havayı atmosferi şloooft diye çeker,  tüplere doldururlardı ve parası olmayan nefessiz kalırdı. Bereket versin ki insanların rızıklarını dağıtmak sadece Allah’a ait. Neyse konumuza dönelim;

Cevval çocuk bu Elon Musk, hep söylerim çok cevval, girişimci ama neye giriştiğini de bir bilse iyi olurdu. Deli dana gibi bir oraya bir buraya girişiyor, bir gün uzay yolculuğu yapacağız diyor, bir gün yer altı şehirleri kuracağız diyor, ertesi gün uçan arabalar diyor. Derken ARGE araştırmalarına giden paralar yüz milyonlarca dolar oluyor. Evet kabul! Paypal da büyük bir başarı yakaladı ve milyonlarca dolara sattı, tüm öz güveni de buradan geliyor. Evet ama, bu demek değildir ki; her elini attığı şeyde başarılı olacak bu Musk. Böyle bir evrensel yasa yok. Yoksa var mı?

Elon Musk,Tesla 3 Elektrikli Araba Projesi

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like