Türk Telekom AKK yi Kaldırabilir

Türk Telekom AKK yi Kaldırabilir

Yakın zamanda gelen duyumlara göre internet kullanıcılarını zor durumda bırakan AKK  adil kullanım kotası kalkıyor mu? Tamindir’in haberine göre AKK ocak ayında kalkabilir. Eğer bu uygulama kalkarsa artık kaç Mbit hızında veri indiriyorsanız ay sonuna kadar o hızla indirmeye devam edeceksiniz demektir. Bu da hızın düşmemesi için fiyat farkı ödemeyeceğiniz anlamına geliyor.

AKK Adil Kullanım Kotası Nedir

AKK aslında müşteriye verilen bir indirme sınırıdır. Bazı paketlerde 20 GB sınır varken bazılarında 50 GB bazılarında 100 GB sınır vardır. Bu sınırlar aşıldığında hız hissedilir şekilde düşüyor. İnternet hızı düşünce de Youtube platformu hariç bir çok video sunucu platformda kesintiler ve kalitesiz görüntü ile film izleme zorunlu hale geliyor.  Bir filmi 1080 P kalitede izlemek ile 360 p kalitede izlemek arasında dağlar kadar fark var. Bu nedenle AKK kotası kalkarsa herkes kendi tarifesindeki hız kesilmeden çok rahat interneti kullanabilecek.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Mbit Hız Yeter mi

TTNET in en ucuz tarifesi olan bir pakette 4 Mbit hızda internet veriliyor ve belli bir kota aşıldığında ( 20 GB)  hız 3 Mbite ya da 1 Mbite inebiliyor. Bu da görüntü kalitesi bozuk video ve bir türlü inmeyen dosyalar, ömür tüketen yavaş internet hızında sörf işkencesi ile sonlanıyor. Kotayı arttıralım dediğinizde de bu kez tarifeye fiyat farkı ekleniyor.

 

4 Mbit Hız Yeter, AKK Adil Kullanım Kotası Nedir, internet hızı, internet kotası

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir