Uçan Taksiler Yakında

Uçan Taksiler Yakında

Dünyada teknoloji ve bilimsel gelişmeler hız kesmeden ilerliyor. Uçan taksi ile gündeme gelen Uber firması da ABD'de uçan taksi ile taşımacılığa yeni bir boyut getirecek. Öyle ki Nasa ile çalışmalarını hızlandıran Uber firması havadan insan taşımacılığı ile trafiği epey rahatlatacak. Nasa ile havada rota belirleme üzerine çalışmalarını yürüten Uber firması yetkililerinin ifadelerine göre; 3 yıl sonra Los Angeles kentinde havada uçan taksileri görmek mümkün olacak.

Uçan Arabalar Kargo da Taşıyacak

Uber firmasının uçan arabaları sadece insan değil, kargo taşımacılığı da yapacak. Özellikle göç alan kalabalık şehirlerde trafik sorunu dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde var. Bu sorunun çözümü için yer altından yollar da yapılıyor, havada da uçan arabalar karayolunda trafiği son derece rahatlatacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uçan Arabalar Ne Kadar Hız Yapacak

Uber şiketinin ürettiği araçların havada belli rotaları olacak ve hızları saatte 300 km olacak. Böylece şehirler arası taşımacılıkta çok önemli bir yol katedilmiş olacak. Hem trafik sorunu çözülecek hem de zamandan tasarruf mümkün olacak.

kaynak: euronews

uçan arabalar, uber, uçan taksi

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.