Uyku Apnesi Ağızlığı

Uyku Apnesi Ağızlığı

Uyku apnesi, birçok tehlikeli sağlık sorunlarına yol açabilecek bir uyku bozukluğudur. Bu sorunun üstesinden gelmek için, uyku apnesi ağızlığı diğer CPAP makinelerine kıyasla çok etkili ve rahat kabul edilir.Herkes deliksiz bir uykuyu huzur içinde uyumak ister, ancak birçok insan uyku apnesinin sorunlarından dolayı uygun ve yeterli uyku alamaz. Uyku apnesi, obstrüktif hava yolundan kaynaklanan bir uyku bozukluğudur. Birçok insanın horlama alışkanlığının başlıca nedeni budur. Aslında solunum modelinde duraklama vardır. Nefes alırken hepimiz ara veriyoruz, ancak farkında bile olmadığımız sadece birkaç saniye sürüyor. Ancak uyku apnesi ile etkilenen insanlar uyurken genellikle 10 saniyeden fazla dururlar. Uzun süredir nefes almadıklarının farkına bile varmıyorlar. Bazen süre 20 saniyeye yükselir, bu da çok tehlikelidir. Bir uyku apnesi ağızlık, bu bozukluktan muzdarip insanlar için etkili bir tedavidir.

Uyku Apnesi Ağızlığı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Uyku apnesinin arkasında yatan rahatsız uykunun birçok nedeni vardır. Bu durum birçok soruna neden olabilir. Bu rahatsızlıktan kurtulmak veya etkilerini en aza indirgemek için bir uyku apnesi ağızlığı çok yardımcı olur. Bu ağız parçaları, genellikle plastikten yapılmış dişçilik/protez ürünleridir. Solunum yollarında tıkanıklık olmaması için alt çene ve dilden sabitlenir. Uyuduğumuzda, yumuşak dokular ve boğazdaki kaslar gevşer ve dil geriye doğru düşer ve hava yollarının tıkanmasına neden olur. Dolayısıyla ağızlık özellikle uyurken kullanılır. Ağızda sabittir. Alt çeneyi yumuşak bir şekilde yavaşça kaydırır ve yumuşak damak yükseltir. Bu akciğerlere uygun bir hava akışı sağlamak için hava yollarının açılmasına yardımcı olur. Horlamanın tedavisinde de kullanılır.

 

uyku-apnesi

Uyku Apne Ağızlık Çeşitleri

Bir uyku apnesi ya da horlamayı durdurmayı isterseniz bir diş hekimi veya ortodontiste danışın ve ağız parçasını hazırlayın ya da piyasadan hazır ağızlık alabilirsiniz. Ağız parçası hakkında, diş hekimi tarafından size en iyi olanı önerebilen ve bunları sunabilen daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bu cihazla ilgili en iyi şey, herhangi bir konumda uyuyabilmeniz ve içmeniz ve konuşmanızdır. Başlangıçta bazı insanlar bütün gece boyunca giymekte zorluk çekebilir, ancak daha sonra buna alışırlar. Temelde iki çeşit ağızlık vardır; bunlar aşağıdaki gibidir.

Mandibular İlerleme Aletleri

Bu horlama ve uyku bozukluğu çekenler için  etkilidir. Gece ağza takılabilir ve insanlar arasında en popülerler ağızlıklardan biridir. Alt çene öne itilir ve dilin boğaza düşmesine engel olur. Bu modele İnsanlar kolayca alışıyor ve diğer ağızlıklardan daha rahat kullanım sunuyor.

Dil Tutucu uyku apnesi ağızlığı

Bu ağızlığın ikinci türüdür. Bu temelde dilin boğazın içine düşmesini kısıtlamak için yapılır. Akciğerlere doğru hava akışını kolaylaştırmak için dili ileri doğru tutar. Biraz rahatsız edici ve bu nedenle pek çok kişi tarafından kullanılmıyor. , daha önce tartıştığımız gibi sağlık için tehlikeli olabilir. Yorgunluk, aşırı yorgunluk ve oksijen ihtiyacını karşılamak için akciğerleri ve kalbi ekstra iş yapmaya zorlayacak oksijen tedariğine neden olabilir. Böylelikle yaşamı tehdit eden bu tür rahatsızlıklardan kurtulmak için uyku apnesi veya horlamayı durdurmak çok yararlı olabilir. Bu uyku bozukluğundan da acı çekiyorsanız, uyku apnesi ağızlığı ile kolay bir çözüm elde edin. Vücudunuz günlük işlerini yapmak için uygun bir dinlenmeye ihtiyaç duyduğu için sağlıklı bir uyku çekin.

 

Dil Tutucu uyku apnesi ağızlığı,Uyku Apne Ağızlık Çeşitleri, uyku Apnesi,Uyku Apnesi Ağızlığı Nedir

 

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.