Bilim Haberleri

Uzayın Tehlikeleri Neler

Uzayın Tehlikeleri Neler

Dünyamız uzayda yer alıyor. Yerini belirlemek için referans alınabilecek bir nokta yok. Uzay boşluğunda yer alan dünyamız her an uzayın tehlikeleri ile karşı karşıya… Uzayda belli bir düzen içinde belli bir yörüngede dönen dünyanın ne tür tehlikelerle baş başa kalabileceğini “Global Science ” 5 başlık altında inceliyor:

1-Bilim adamları, insanlığa beş ana tehdit olarak uzaydan adını verdi: Dünya ve tüm insanlığa yönelik ana tehditler uzaydan gelebilir. Ve insanlık bu felaketi engelleyip önleyebilme gücüne sahip değil… Her şeyden önce, Güneş büyük bir tehdittir. Dünya üzerindeki yaşam tamamen Güneş’e bağlıdır, böylesine bir olasılık var ki 5 milyar yıl içinde Güneş soğumaya başlayacak ve böylece dünya gezegendeki yaşam sona erecek.

2-Dünya’ya ikinci tehdit Andromeda Galaxy’dir, Andromeda Galaksisi zaman içinde tüm Samanyolu ve Dünyayı yutabilir

3-Dünyadaki üçüncü yaşam tehdidi, milyarlarca yılda Dünya üzerindeki tüm canlıları plazma ışınıyla yakabilen kara deliktir.

4-Dördüncü tehdit yıldızlardır, tehlike yerçekimi dalgalarında yatıyor. Yıldızlar büyük bir hızda uçuyorlar ve yeryüzüne ulaşırsa, yerçekimi dalgaları dünyayı birçok parçaya ayırabilir.

5-Felaket üstü bir senaryonun beşincisi ise milyonlarca yıl önce Dünya gezegeni üzerindeki dinozorları zaten yok etmiş olan asteroitlerdir.

Bilim adamlarına göre, ölümcül bir asteroit çapı 10 kilometreden fazladır. Dünyayı yok edebilmek için uzayın boşluğundan davetsiz gelecek, engellenemez bir asteroit, yıkım için yeterlidir

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like