Yaşam ve Sağlık

Vitamin eksikliğinin Yüzünüzdeki yansıması

Vitamin eksikliğinin Yüzünüzdeki yansıması

 

 Vitamin eksikliği sorunu er yıl özellikle İlkbahar mevsiminde kendini daha çok belli eder. Vitamin eksikliğine karşı biraz duyarsız davranıyoruz fakat bu durum mikroorganizmaların virüslerin daha kolay üremesine zemin hazırlıyor. Vücudumuz için yeterli vitamin alıp almadığınızı öğrenmenin çok kolay yolları var bu kolay yollardan sizlere bu makalemizde bahsedeceğiz. Basitçe yüzünüz aşırı Solgun ise kesinlikle vitamini eksikliği vardır diyebiliriz.

 

Yüzün daha Solgun görünmesine neden olan vitamin eksikliği B12 eksikliğinden kaynaklanmaktadır kişi kendini sürekli yorgun hisseder fizyolojisinde ki Bu sıkıntılar ruhsal sağlığını da etkilemektedir bunu gidermek için kırmızı et ve deniz ürünleri tüketmek yararlıdır. Saçların kuru olması da Vitamin eksikliğinin bir göstergesidir çok miktarda kepek barındıran saç derisi ve kırılgan saçlar B7 vitamininin eksikliğine işaret eder. Bu eksikliği genellikle antibiyotik kullananlar yaşamaktadır B7 vitamini seviyesini arttırmak için mantar baklagil meyve sebze balık tüketmek gerekir. Bir diğer vitamini eksikliği göstergesi şiş gözlerdir gözlerin şiş olması iyot eksikliğine işaret eder deniz ürünleri Süt ürünleri tüketmek bu sorunu halleder.

 

Vitamin eksikliğine neden olan bir diğer gösterge ise diş eti kanamasıdır, genellikle C vitamini eksikliğine işaret eden diş eti kanaması zayıf Bağışıklık sisteminin bir göstergesi olarak ortaya çıkar. Bu da diş sorunlarına neden olur ayrıca kas ağrıları ortaya çıkarıp C vitamini narenciye ve kırmızı biber de fazla miktarda bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like