Donanım

Windows 10 Hala Oturamadı

Windows 10 Hala Oturamadı

2016 yılının ortasındayız ve Microsoft firmasının bir daha bilgisayarlar için işletim sistemi üretmeyeceğini bildirmesinin üzerinden çok zaman geçmedi. Windows 10 ile bu alandaki yazılım girişimlerini noktalayan Microsoft tüm dünyayı Windows 10 işletim sistemine yükseltmek istiyor. Güncelleme politikaları her yerde başarılı olmuyor.

Yükseltme işlemleri sırasında bilgisayarı çöken birçok kişi Microsoft firmasını dava ederek küçük çaplı tazminatlar alıyor. ABD’de Windows 10 sürümüne yükselme esnasında sistemi çöken birçok insan dev yazılım şirketini dava ederek para kazanmayı başardı.

En iyi işletim Sistemi Hangisi

Windows 10 sisteminin aksine Windows 7 ve Windows 8.1 çok daha kararlı çalışıyor. Güncellemeleri biten Windows 10 işletim sistemini kullananların da performans konusunda bazı şikayetleri var. Bu güne kadar Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinden şikayet eden çok az kişi var. Ama Windows 8 işletim sistemi başlat menüsünün bulunamaması nedeni ile zor bir alışma süreci geçirtti. Neyse ki Microsoft bunu 8.1 sürümü ile düzeltmişti.

Windows-10-

Kimse Windows 9 sürümünü görmedi çünkü bu sürüm de tam bir facia idi. İlk işletim sistemlerinden Windows XP ilk göz ağrısı olarak milyonlarca insanın en kolay kullandığı ve sevdiği işletim sistemi idi. Hala Windows XP kullanan ve güncelleme yokluğuna aldırmayan milyonlarca kullanıcı var.  Microsoft firmasının Windows 10 sürümü yerine oturtulabilirse tüm sürümlerden daha kullanışlı ve seri olacak. Ancak birçok donanım driver/ sürücü uyumsuzluğu var.

Etiketler, Windows 10, windows 8, Windows 8.1, Windows XP, Microsoft, Windows 7

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like