WordPress Daha Yakından İncelenmeli

WordPress daha yakından İncelenmeli

İçeriklerimizi yönetmemiz için kullandığımız ve içeriklerimizi internet ortamında en etkin şekilde sunmamız için gerekli içerik yönetim sistemi olan WordPress, eğer doğru kullanılırsa milyonlarca kişiye anlık hizmet vermenizi sağlayacak bir sistemdir.

İçeriklerinizi eklemek düzeltmek silmek için kullandığınız içerik yönetim sistemi olan WordPress kullanımı profesyonel yapılırsa büyük kazançlar da sunabilir. Kendi blog sitesinden milyon dolar kazanan o kadar çok insan var ki…

Etkin şekilde WordPress kullanabilmek için bilmeniz gerekenler

wordpress-logo-

Kalıcı Bağlantılar

Kısaca link yapınız olarak tabir edilebilir. SEO uygulanmayan link yapısı www.mysite.com/?p=112  gibi seo açısından anlamsız bir ifade verirken  ” www.mysite.com/yazının başlığı “ şekline gelecek.Bunu şöyle yapabilirsiniz;

“Wordpress /admin girişi/ ayarlar/kalıcı bağlantılar/özel yapı” yolunu seçin ve sonra da kayıt et sekmesine dokunun. Yazılarınız artık tarayıcılarda ziyaretçilere ve botlara görünürken konu başlığı ile birlikte görünecektir. SEO için bu adım çok önemlidir.

H1 ve H2 Taglarının Önemi

SEO çalışması için mutlaka içeriklerinizin H taglarını kullanmanız gerekir. H1 tagı yazının ana başlığıdır. Taglar sizin kullandığınız paragrafların önemini belirtir ve Google botları bu tagları dikkate alır. Yan başlıklarınızı seçip H2 tagı olarak ayarlayın.

Optimizasyon Hadisesi

Rahat okunur içerikler için, bir SEO çalışması olarak yazılarınızın aralarını açık tutun. Bunun için “Line-Height CSS” tagı Seo çalışmalarında titizlikle kullanılan taglardan birisidir.

Sitelerinize hit çekmenin en iyi yollarından biri de yorumlara önem vermeniz. O nedenle sitelerinizdeki yazıların sonunda yorum yapma isteği uyandıracak açık alanlar fikir boşlukları bırakabilir ve ziyaretçilere soru yöneltebilirsiniz.

Öyle değil mi?

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir