Xperia Ear Kulağın Zekası

Xperia Ear Kulağın Zekası

Teknoloji haberleri haber kuşağımızda Xperia ile ilgili bir haberimiz var.

Xperia Ear Kulağın Zekası ile kulaklar daha zeki. Çünkü icat edilen kulaklık akıllı telefonla irtibata geçiyor ve sizlere gelen mailleri bildirimleri çağrıları ve mesajları iletiyor.

Sanal asistan Xperia Ear adından da anlaşılacağı üzere Sony tarafından üretildi. Bu yeni cihaz önümüzdeki ay raflardaki yerini alacak.

xperia-ear-kulaklık

Kablosuz bağlantı aracılığı ile telefonunuzla haberleşen kulaklık sayesinde artık bildirimlerinizden mahrum kalmayacaksınız. BBC’nin haberine göre tıpkı “Her” Aşk filmindeki kahramanımızın telefonu ile sadece kulaklık kullanarak haberleşmesi artık gerçek hayatta da mümkün olacak. Barcelona’da tanıtılan Xperia Ear yapay zekaya sahip kulaklık sayesinde zırt pırt telefonunuzu cebinizden çıkarmak ve bildirimlere bakmak devri bitiyor.

xpria-ear

210 dakika şarj edilmeden kullanılabilen sesli bildirim cihazı biraz daha uzun süre şarj edilmeden dayanabilseydi daha güzel olurdu diye düşünüyoruz. Ayrıca insanların çoğu kulaklık takmaktan rahatsız oluyor olabilir. Şimdilik sadece meraklılarına hitap eden cihazın kullanımının yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı bilinmiyor.

 

 

 

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir