Yapay Antioksidan Elde Edildi

 

ABD’den Tomsk Politeknik Üniversitesinden bilim adamları Japon ve Kanadalı üniversiteler en ekolojik olarak temiz bir ortamda, oda sıcaklığında organik madde içinde karbon ve hidrojen arasındaki bağlantıyı kesmek için bir yol buldu.

Bilim haberleri hategorimizde en güncel teknoloji ile tıp biliminin buluşması ile ortaya, insanlar için çok yararlı ürünler üretilebileceğinin bir kanıtının haberi var.

ABD’den Tomsk Politeknik Üniversitesinden bilim adamları Japon ve Kanadalı üniversiteler en ekolojik olarak temiz bir ortamda, oda sıcaklığında organik madde içinde karbon ve hidrojen arasındaki bağlantıyı kesmek için bir yol buldu.

Sonuç olarak, araştırmacılar antioksidan özelliklerine sahip yeni maddeler üretmeyi başardı ve yöntemin kendisi yeni ilaçlar oluşturmak için kullanılabilir. Çalışmanın sonuçları, Chemistry – A European Journal dergisinde yayınlanmaktadır.

Karbon hidrojen (С-Н) bağının seçici yırtılması ve arıza sahasında yeni bir “karbon-karbon” (С-С) bağının oluşturulması, organik kimyada temel bir sorundur. Geleneksel olarak, bağ yüksek sıcaklıklara (300 ° C’nin üstünde), UV radyasyona veya katalizörlere (örneğin, platin, nikel, paladyum ve diğerleri) ayrılmıştır.

bir çözücü olarak normal su maddeleri yeni özellikler göstermesini sağlar, ek olarak, mevcut ve kolay bir şekilde yeniden oluşturulur. Çalışmada yer alan bilim insanları pahalı ve zehirli metallokataliza uzaklaşmak ve temel kimya problemlerinin biri için çevre dostu çözümler bulmak için kolları sıvadılar.

Bilim adamları, TPU fenol serisi bileşiklerinin daha önce bilinmeyen bir sınıfının sentezlenmesi problemi çözmek için yeni bir yaklaşım geliştirdi aktif fonksiyonel grupların birbirine katalizörler olarak hizmet eden ve bu nedenle, reaksiyon, oda sıcaklığında, düz su içinde gerçekleştirilebilir arilbenzoiodoboroksoly olmasıdır.

“Sentezlenen maddeler, molekülde iki tepkime merkezinden, yani kimyasal reaksiyon sırasında karşılıklı olarak etkinleştirilen iki atomdan dolayı dikkat çekicidir. Bu durumda, bunlar birbirlerini karşılıklı olarak etkileyen iyot ve bor atomlarının oksitlenmiş formlarıdır. Arilbenzoiodoboroksoller, ilginç ve yararlı özelliklere sahip diğer maddelerin toplanabileceği öncüler, yani “yapı taşları” dır.

Bilim adamlarının açıklamalarına göre; Birçok fenol gibi, elde edilen bileşikler de biyolojik ve antioksidan aktivitesi yüksektir; gelecekte ilaçların temelleri haline gelebilir veya gıda endüstrisinde kullanılabilirler.

antioksidan nedir, antioksidan üretmek, bilim haberleri, teknoloji haberleri

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir