Yapay Zeka Hayatımızı Nasıl Etkileyecek

İçinde bulunduğumuz süreçte yapay zeka büyük bir ilerleme kat ediyor. Robotik sistemlerin hayatımızda daha fazla alan kaplaması birçok insanın işsiz kalmasına neden olabilir. Bu durum korkulan bir gelişme olarak her fırsatta ortaya çıkıyor ve akıllarda soru işaretleri bırakıyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde yapay zeka konusunda ilerlemeler çok daha hızlı ilerleyecek.

Yaşlıların Bakımında Robotlar kullanılacak

Daha şimdiden yapay zeka sahibi robotlar, yaşlıların bakımı konusunda büyük işler başaracak gibi görünüyor. Yaşlıların yanında kalan küçük robotlar onların her halini izliyor ve kötü bir durumda en yakınlara mesaj atarak görüntülü sesli görüşme başlatabiliyor. Ayrıca acil durumlarda acil servisi de arayarak hastaya müdahale sürecini hızlandırıyor.

yapay-zeka-

Yapay zeka büyük iş kayıplarına neden olabilir. İnsanların yapabileceği işlerden fazlasını yapabilecekleri birçok alan var. Otomatik üretim, yaşlı bakımı hastanelerde insanlara danışmanlık yapma görevini üstlenme bankalarda güvenlik görevini üstlenme gibi geliştirilebilir bir çok alanda yapay zekaya sahip robotlar iş başı yapabilecek yetkinliğe geldi.

Büyük üretim merkezlerinde robotlar verimli çalışacak

 

Bu durum büyük fabrikatörleri sevindiriyor. İşçilerin sıkıntıları ile boğuşmak zorunda kalmadan 7/24 üretim yapabilecek yapay zekalı robotlara hiçbir maaş ödemeden tam verim alabilmek büyük iş verenlerin iştahını kabartıyor. O nedenle bu alandaki araştırmalara sponsor olmak ve AR-GE çalışmalarını mali yönden desteklemekten geri kalmıyorlar. Fakat çalışan düşük gelirli insanlar için durum pek de iç açıcı değil.

Etiketler, yapay zeka, robotlar, robotik,

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.