Yeni Motorola Moto Z Telefonu

Yeni Motorola Moto Z Telefonu

Motorola’nın Moto Z modeli çok güzel bir telefon olarak tasarlandı. Bu telefonun neyi güzel diye sorarsanız size hemen pil dayanıklılığı derim. Makalenin seyri içinde pil dayanıklılığı hakkında bilgi vereceğim.
Bir kere, Amerika’da satış fiyatı 408 dolar civarında olan Motola Moto Z model telefon 5.5 inç ekrana sahip. Çok dayanıklı ve 1440 P çözünürlüğe sahip olan bu telefonun ekranı çok sağlam… Ram konusunda dünyanın en iyi telefonu diyemem ama 16 MP arka kamerası gerçek kadar gerçek görüntüler almanızı sağlıyor. 165 gram ağırlığa sahip Motorola Moto Z model telefon, Android 6.0.1 Zefir işletim sistemi kullanıyor. Ön tarafta ise geleneksel kamera boyutuna uyulmuş ve 5 MP çözünürlükle yetinilmiş. Video yakalama kapasitesi ise 4K… Makine 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 işlemci ile piyasaya sürülüyor. 32 GB depo alanı ve 2 TB kapasiteye genişletilebilir. Evet ben de OHA diyorum.

Pil Dayanıklı Piiiil…

Kameranın aydınlatma ve çözünürlüğü çok yüksek. Yani kapalı alanlarda bile istediğiniz kalite görüntüyü alabilirsiniz. Motorola Moto Z model telefonun pilinin dayanıklı olduğundan söz etmiştik. 23 saat boyunca bitmeyen bir bataryadan söz ediyoruz. Üstelik 23 saat kesintisiz film izleyip oyun oynayabileceğiniz geniş bir kapasiteden söz ediyoruz. Bir diğer iyi haber de zamanınız az ise ya da gezginseniz Turbo şarj özelliği ile 1 saate kalmadan %60 seviyeye kadar dolum yapabiliyorsunuz ki bu da 15 saat daha full kullanım demektir.

motorola-moto-z

Telefonda kusur arayanlar sadece RAM çok yüksek değil diyebilirler ki bu telefonu üreten mühendisler Ram kapasitesini yeterli bulmuş olmalılar ki çok yüksek RAM kullanmadılar. Daha iyisini biliyorsanız siz yapın. Ram 3 GB ve pil kapasitesi ise 3510 mAH değerinde. Pili çıkarmak da mümkün değil… Uzun sözün kısa sözü şu; Motorola  Moto Z model telefon alınır arkadaş… Akıllı telefon tavsiyesi isteyenler için Motorola moto Z önerilmeyecek telefon değil…

The following two tabs change content below.

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Latest posts by Enerji Mühendisliği (see all)

Enerji Mühendisliği

Güncel Teknoloji haberleri, enerji haberleri, bilim ve teknik kişisel bloğu...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.