Teknolojinin gücü adına!

WhatsApp Web Bilgisayar ve Tablette Kullanma

0 44

- DESTEK OL -

WhatsApp Web, çoğu kullanıcı için çok daha çekici bir çözüm olup, yalnızca herhangi bir cihazdaki mesajları okuyup yanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda fotoğraf ve video gönderip almanızı sağlar. En iyi yanı, kullanımının tamamen ücretsiz olması ve yalnızca hızlı bir kurulum gerektirmesidir, ardından aktif olarak çıkış yapana kadar oturumunuz açık kalır.

Sizi aşağıdaki kısa süreçten geçireceğiz.

WhatsApp Web’e bir PC veya dizüstü bilgisayardaki tarayıcı aracılığıyla nasıl erişilir

  1. Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ı başlatın, üç nokta simgesine dokunun ve WhatsApp Web’i seçin.
  2. Akıllı telefon kameranızı başlatmak için sağ üst köşedeki + simgesine dokunun.
  3. WhatsApp’a erişmek istediğiniz cihazda , tercih ettiğiniz tarayıcınızda whatsapp.com adresine gidin . Tabletinizden erişmek isterseniz iPad’de Safari ile bile çalışacaktır.
  4. Artık tabletinizde veya PC ekranınızda bir QR kodu görmelisiniz; ikisini birbirine bağlamak için telefon kamerasını buna yöneltin.

WhatsApp Web otomatik olarak tarayıcıda başlayacak ve siz bilgisayarınızda veya telefonunuzda çıkış yapana kadar aktif kalacaktır.

Bunu telefonunuzda WhatsApp Web menüsüne dönüp ‘Tüm cihazlardan çıkış yap’a dokunarak ya da PC’nizde konuşma dizisinin üstündeki üç nokta simgesine dokunup ardından’ Oturumu kapat’ı tıklayarak başarabilirsiniz.

WhatsApp Web uygulaması nasıl kurulur

Tarayıcı üzerinden giriş yapmak yerine, WhatsApp ayrıca PC veya Mac için bir masaüstü istemcisi sunarak keskin masaüstü sohbetleri için tam bildirim desteği de dahil olmak üzere ekstra işlevsellik getiriyor. WhatsApp Web’i günlük olarak kullanacaksanız, bu daha kolay seçenektir ve şu anda whatsapp.com/download adresinden indirilebilir .

Yükleyici dosyasını bilgisayarınıza indirmek için yeşil İndir düğmesini tıklayın. İndirdikten sonra, dosyayı bulun (genellikle İndirilenler klasörünüzdedir) ve yüklemek için çift tıklayın.

Bir Windows PC’de, yükleyicideki adımları izlemelisiniz ve bir Mac’te, kurulumu tamamlamak için WhatsApp simgesini Uygulamalar klasörünüze sürüklemeniz yeterlidir.

WhatsApp masaüstü uygulamasını başlatın ve hemen hemen aynı WhatsApp Web arayüzü ile karşılaşacaksınız. Tarayıcı sürümünde olduğu gibi, bir QR kodu taramanız istenecektir, bu nedenle telefonunuzu alın, ayarlar menüsünü açın ve WhatsApp Web’i seçin. Ardından, telefonun kamerasını ekranda görüntülenen QR koduna doğrultun.

Tarayıcı uygulamasında olduğu gibi, masaüstü uygulaması da siz oturumu kapatana kadar WhatsApp’ta oturumunuz açık tutacaktır.

Bu onunla ilgili! Ardından, PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızdayken WhatsApp arkadaşlarınızla, medya gönderip alma ve daha fazlasını alma becerisiyle birlikte sohbet edebileceksiniz.

Bizden haber almak isterseniz;
Kısa ve anlaşılır teknoloji haberleri! Aboneliğinizden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerez kullanıyoruz. Anladım Daha Fazla Bilgi