Teknolojinin gücü adına!

Windows 10 Fare İmleci Nasıl Değiştirilir

0 65

- DESTEK OL -

Windows kullanıcılarının fare imlecinin ve imlecin boyutunu ve stilini özelleştirmenize izin vermekte, bu da herhangi bir görme bozukluğunuz olup olmadığını veya sadece küçük veya standartların altında bir ekran olup olmadığını görmenizi çok daha kolay hale getirebilir.

Yapması kolaydır ve burada size büyük faydaları olabilecek bu ayarlamaları nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Windows 10’da fare işaretçisi nasıl değiştirilir

Fare işaretçisini değiştirmek çok kolaydır. Bunu yapmak için Başlat Menüsünü açın ve ardından Ayarlar> Erişim Kolaylığı’nı seçin .

Veya, Başlat düğmesinin yanındaki arama kutusuna işaretçi veya imleç yazıp arama sonuçları listesinde en üstteki sonucu tıklamanız yeterlidir.

Bu, Görme , Duyma ve Etkileşimler bölümlerine ayrılmış bir dizi erişilebilirlik seçeneği sunar . In Vizyon bölümü için bir ayar var İmleç & pointer . Bunu seçin ve ana bölmede bazı yeni seçeneklerin göründüğünü göreceksiniz.

Bunların en üstünde İşaretçi boyutunu ve rengini değiştirme başlığı bulunur .

İşaretçi boyutunu değiştir kaydırma çubuğunu sürüklemek tam olarak bunu yapar. Sağa hareket ettirdiğinizde işaretçi daha büyük, sola ve daha küçük olur.

Bunun altında İşaretçi rengini değiştir ayarını göreceksiniz . Dört seçenek vardır: beyaz, siyah, hafif şeffaf (bu siyah görünür, ancak düz renklerin üzerine getirildiğinde değişir) ve renk.

İkincisini seçmek, aralarından seçim yapabileceğiniz başka bir renk örneği satırı açar veya özel bir işaretçi rengi seçin seçeneğine tıklayarak kendi iyileştirmelerinizi bile yapabilirsiniz.

Son ayar , kaydırma çubuğunu kullanarak imleç kalınlığını yeniden değiştirmenize olanak tanır .

Bu ayarların tümü dinamiktir, bu nedenle sonunda Kaydet’i tıklamanıza gerek yoktur ve hepsini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bu ayarları değiştirmenin, metni düzenlerken görünen I-şekilli olanlar da dahil olmak üzere tüm imleç simgelerini etkileyeceğini ve bazı ekranlarda görmenin son derece zor olabileceğini unutmayın.

 

Bizden haber almak isterseniz;
Kısa ve anlaşılır teknoloji haberleri! Aboneliğinizden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerez kullanıyoruz. Anladım Daha Fazla Bilgi