Teknolojinin gücü adına!

Windows Siyah Ekran Sorunu Çözümü

0 62

- DESTEK OL -

Bilgisayarınız açılırken windows ekranından sonra karşınıza siyah ekran geliyorsa, bu sorunu çözmek için format atmanıza gerek yok.Bu hatanın sebebi genel olarak bozulan harddisk veya sistem dosyalarıdır.Siyah ekran hatası bilgisayarınız açılırken windows logosundan sonra, masaüstü gelmeden önce karşımıza çıkar.Bazen mause imleci siyah ekran üzerinde görülebilir bazen ise görünmez.Bu sorunu çözmek için birkaç yöntem vardır.

Siyah ekran sorununu çözmek için bilgisayarınız açılırken, bilgisayarınızı güvenli mod seçeneğini kullanarak başlatmanız gerekiyor.Bu işlemi yapmak için bilgisayarız açılırken ”F8” tuşuna ard ardına basmalısınız.Karşınıza gelen menüde, ok tuşlarını kullanarak Güvenli Mod seçeneğini seçin ve ardından enter tuşuna basın.

Bilgisayarınızı güvenli mod ile baştattıktan sonra başlat menüsünde arama bölümüne cmd yazarak cmd programını çalıştırın.Karşınıza gelen komut satırına “sfc/SCANNOW” parantez içinde belirttiklerimizi yazarak enter tuşuna basın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.Yazdığımız bu kod sayesinde sistem dosyaları taranarak onarılmaktadır.Bu işlemi ”F8” tuşuna bastıktan sonra karşımıza gelen menüde ”Komut istemiyle güvenli mod” seçeneğini kullanarakta yapabilmemiz mümkün.

Eğer siyah ekran sorunu bu işlemleri yapmanız sonrasında hâla devam ediyorsasistem geri yüklemesi veya sistem onarımı yapabilirsiniz. Sistem onarımı yapmak için bilgisayarımızı yine ”F8” tuşuna basarak açıyoruz ve ardından gelen menüde Sistem Onarımı seçeneğini ok tuşları ile seçtikten sonra enter tuşuna basıyoruz.

Bizden haber almak isterseniz;
Kısa ve anlaşılır teknoloji haberleri! Aboneliğinizden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerez kullanıyoruz. Anladım Daha Fazla Bilgi